22.05.2020r

Mam talent     -     temat dnia

Talent    -   (zdolność, łatwość uczenia się i wykonywania czegoś, bycie w czymś bardzo dobrym).

Każdy ma jakiś talent, czasem tylko jeszcze nie został on odkryty.

Dziecko  mówi  o tym, w czym jest  dobre, czym się interesuje

„Dzień talentów”     -      dziecko pokazuje swoje atrybuty,  dzięki którym rozwija  swoje talenty (rysunki, ulubiona gra, puzzle, książki)  i prezentuje swój talent (śpiewa, tańczy, pokazuje ćwiczenia) lub o nim opowiada.

Każdy pokaz jest nagradzany oklaskami.

• „Smacznie i zdrowo” – pogadanka na temat talentów kulinarnych oraz zasad zdrowego żywienia, uświadomienie znaczenia prawidłowej diety.

Rozmawiamy  z dzieckiem  o zawodzie kucharza.

Wspólnie zastanawiamy  się, czy do wykonywania tego zajęcia jest potrzebny talent, czym musi się wykazywać dobry kucharz, jakie powinien posiadać cechy.

Po rozmowie  zapraszamy  dzieci do zabawy w kucharzy – wymieniamy  różne czynności, które kucharz wykonuje w swojej pracy, a dziecko  je naśladuje i ocenia ich stopień trudności.

Przykładowe czynności: obieranie, krojenie, mieszanie, podrzucanie naleśników, dmuchanie na gorące potrawy i ich próbowanie.

Następnie dziecko  opowiada o swoich ulubionych potrawach.

Wymieniają produkty zdrowe i niezdrowe, te, które należy spożywać codziennie i okazjonalnie.  Prezentujemy  piramidę zdrowego żywienia i omawiamy  poszczególne grupy produktów.

Podsumowując  rozmowę, podkreślamy , że należy spożywać tylko zdrowe produkty, jeść pięć posiłków dziennie, w tym dużo warzyw i owoców.

Pomoce: ilustracja piramidy zdrowego żywienia

• „Różne talenty” ćwiczenie logicznego myślenia (karta pracy).

Pomoce: „Karty pracy. Powietrze” s. 6, kredki

Dziecko łączy  osoby posiadające różne talenty z atrybutami potrzebnymi do ich wykonywania.

W ramce rysuje  przedmioty, które pomagają im rozwijać swoje talenty.

Data dodania: 2020-05-21 22:07:54
Data edycji: 2020-05-21 22:09:37