2020.06.23 Wtorek

Powietrze

Pszczółki Kochane, skrzydełka posiadacie, to pewnie chętnie polatacie. Dzisiaj porozmawiamy i utrwalimy nas

zą wiedzę o pojazdach i zwierzętach latających.

"Co lata, a co tonie?" - zabawa typu "prawda czy fałsz". Ustalamy z dzieckiem, że jeśli powiemy zdanie zgodnie z prawdą, dziecko powie "prawda", jeśli zdanie będzie nie prawdziwe dziecko powie "fałsz". Przykładowe zdania:

• Biedronka potrafi latać.
  • Pszczoła lata szybciej niż samolot.
  • Struś potrafi latać.
  • Latawiec fruwa, bo ma skrzydła.
  • Jaskółki latają wysoko.
  • Bociany nie potrafią latać.
  • Szybowiec ma silnik i dlatego lata.

Na zakończenie dziecko rysuje na karcie pracy dowolne pojazdy latające i przykleja latawiec. "Karty pracy. Powietrze" s.24

"Ptaki" - zabawy plastyczne. Zapraszamy dziecko do stolika przy którym czekają farby: brązowa i czarna oraz niebieska i żółta. Malujemy dziecku dłonie farbą brązową lub czarną, a dziecko odciska je na papierze - nasady dłoni złączone, palce szeroko rozłożone na boki. W ten sposób powstają skrzydła ptaków. Po umyciu rąk dziecko domalowuje głowę i tułów oraz dziób ptaka. Można także domalować niebo, chmury, słońce. Gotową pracę umieszczamy na widocznym miejscu w domu - wystawa prac.

"Mój rytm" - zabawa muzyczna z wykorzystaniem plastikowych misek i drewnianych łyżek. Rodzic wystukuje prosty rytm, a dziecko go powtarza. Następnie dziecko układa swój rytm, a rodzic powtarza.

Pozdrawiam i życzę
                                                                                                                                             radosnych zabaw