2020.06.01 Poniedziałek

Znam swoje prawa

Drodzy Rodzice, proszę przeczytajcie dziecku wiersz "O prawach dziecka" (załącznik). Wyjaśnijcie co to są prawa dziecka. Poproście dziecko aby zapamiętało prawa, o których jest mowa w wierszu. Po wymienieniu przez dziecko praw, które zapamiętało, przeczytajcie pozostałe. Wyjaśnijcie również, że każde dziecko ma prawa i może oczekiwać, że inni będą ich przestrzegać.

"Mam prawo..." (zabawa w "Dokończ zdanie") - rodzic rozpoczyna zdanie, a dziecko dopowiada zakończenie wspominając prawa dziecka zapamiętane z przeczytanego wiersza. Oczywiście rodzic pomaga dziecku.

"Dzieci z różnych stron świata" - pokazujemy dziecku ilustracje przedstawiające dzieci z różnych krajów i kontynentów (załącznik). Wyjaśniamy skąd pochodzą i prosimy dziecko, aby porównało dzieci z ilustracji:

• W czym są do siebie podobne? (kolor skóry, oczy, nos, włosy).

Wspólnie z dzieckiem zastanówcie się, czy każde dziecko, bez względu na wygląd, czy pochodzenie, ma takie same prawa.

Na zakończenie wspólnie sformułujcie wniosek:

PRAWA DZIECKA PRZYSŁUGUJĄ WSZYSTKIM DZIECIOM: PRZEDSZKOLAKOM I UCZNIOM, MIESZKAŃCOM AFRYKI, JAPONII, POLSKI I INNYCH KRAJÓW.

Data dodania: 2020-05-31 23:26:31
Data edycji: 2020-06-01 00:19:02