2020.05.26 Wtorek

"Tygrysek  tu, tygrysek tam"

Kochane pszczółki, dzisiaj zapraszam Was do wysłuchania wiersza pt.: "Tygryski", bardzo proszę zwróćcie uwagę na liczbę tygrysków (załącznik - wiersz)

Drodzy Rodzice, po przeczytaniu wiersza zadajcie dzieciom pytania:

• Co robiły tygryski?
  • Dlaczego mama zamknęła tygryski?
  • Co się działo z tygryskiem, który zaginął?
  • Co było śmiesznego w tym wierszu?"Gdzie się podziały tygryski?" - zabawa matematyczna. Podajmy dziecku sześć papierowych kółek (lub innych dostępnych liczmanów - tygryski z załącznika). Poprośmy, aby dziecko ułożyło je w rzędzie i przeliczyło. Teraz przeczytajmy dziecku ponownie wiersz i poprośmy, aby dziecko odłożyło na bok jedno kółko za każdym razem gdy usłyszą, w którym miejscu ogrodu był tygrys. Kiedy skończymy czytać, prosimy o przeliczenie kółek - tygrysków. Teraz poprośmy dziecko, aby dobrało tygryski  (kółka) w pary i sprawdziło, czy każdy tygrysek ma parę. Na kolejnym etapie dokładamy jeszcze jedno koło - tygryska, ponownie przeliczamy i łączymy w pary. Możemy ułożyć kilka zadań o tygryskach, które będą wymagały manipulowania i przeliczania np.:
  • W pokoju były cztery tygryski. Dwa uciekły. Ile tygrysków zostało w pokoju?
  • Na łące było sześć tygrysków. Bawiły się w parach. Ile było par?

"Liczymy tygryski" - ćwiczenie matematyczne, łączenie obrazków w pary. Dziecko łączy w pary tygryski w różnych kolorach, krzyżykiem zaznacza takie same tygryski. "Karta pracy. Powietrze s.12"

Teraz zaprosimy tatę, a mamusi już dziękujemy. Dalej może czytać tylko Tata!!!

Kochane pszczółki moje, dzisiaj święto wszystkich mam - "Dzień Mamy" - przesyłam Wam laurkę - pokolorujcie pięknie, a w środku narysujcie piękne, czerwone i ogromne serce - dla mamy. Potem mocno uściskajcie i wycałujcie ile tylko sił macie.

Pozdrawiam i życzę
udanych zabaw matematycznych