2020.04.30 Czwartek

"Pocztówka z Krakowa"

Kochane Pszczółki, Drodzy Rodzice, zapraszam Was dzisiaj na wycieczkę do Krakowa. Proszę obejrzyjcie prezentację "Pocztówka z Krakowa". Oglądajcie uważnie i postarajcie się zapamiętać jak najwięcej wiadomości gdyż będą one nam potrzebne w dalszej części.

Teraz wspólnie zabierzemy się do przygotowania gry planszowej dla 2 osób. Potrzebne nam będą: białe (lub kolorowe) kartki A4 przecięte na połowę - 11 szt. może być więcej, wycięte z załącznika ilustracje związane z Krakowem, kostka do gry, pionki (np. nakrętki). Teraz pocięte kartki układamy na dywanie, tak aby utworzyły "drogę". Co 2 - 3 pola układamy na kartce jedną wyciętą ilustrację związaną z Krakowem - możemy przystąpić do gry. Rozpoczyna gracz, który wyrzuci 6 oczek. Przesuwamy się po kolejnych polach, a kiedy natrafimy na ilustrację zabieramy ją i opowiadamy wszystko, co o niej wiemy. Na koniec naszej gry każdy gracz tworzy swoją "Pocztówkę z Krakowa" - naklejamy na połowę kartki A4 i dorysowujemy, doklejamy lub domalowujemy elementy wg własnego pomysłu.

"Piękno Krakowa" - wskazujemy różnicę krakowskiego zabytku "Karta pracy. Powietrze" s. 21

Na zakończenie zapraszam do wspólnych zabaw gimnastycznych i jak zawsze zachęcam do ćwiczeń całą rodzinę.

JGP

Data dodania: 2020-04-30 07:11:35