2020.04.09 Czwartek

"Wielkanocny stół"

Kochane Pszczółki, Drodzy Rodzice, Święta Wielkanocne coraz bliżej. Musimy więc wszyscy włączyć się do przygotowań "całą parą". Zanim jednak to zrobimy, proszę Was rodzice usiądźcie na kilka minut i odpocznijcie, a w tym czasie opowiedzcie swoim dzieciom, jak wyglądały przygotowania do Świąt Wielkanoc w Waszych domach, kiedy to Wy byliście dziećmi, np.:

• Kto się włączał w świąteczne przygotowania w domu?
  • Co mogliście robić, żeby pomóc rodzinie?
  • W jaki sposób przygotowywaliście dom na przyjęcie gości?

Teraz wspólnie z dziećmi zastanówcie się, w jaki sposób one mogą włączyć się włączyć w przygotowania do świąt, co mogą zrobić, jak przygotować dom (dekoracje wielkanocne z gotowych elementów).

"Wielkanocny stół" - Proponuję zabawę dydaktyczną, która pozwoli dzieciom włączyć się w przygotowania, a jednocześnie rozwinie kompetencje matematyczne. Najpierw w formie zabawy - na kolorowej kartce (podkładce/serwetce) dziecko nakleja wcześniej wycięte elementy (oczywiście w miarę potrzeb rodzic pomaga wyciąć). Drogi Rodzicu, zanim przystąpicie do realizacji propozycji, zaprezentuj córce/synkowi prawidłowe nakrycie (talerz, sztućce, szklanka).
      Po wykonaniu zaproponuj dziecku, że to ono w tym roku nakryje i udekoruje stół wielkanocny (policzy ile osób będzie przy stole, ile potrzebuje talerzy, serwetek, ile noży itd.)

Po czasie spędzonym na ułożeniu poprawnego nakrycia stołu proponuję Wam zabawę na świeżym powietrzu (jeśli to możliwe) i zapraszam do zabaw całą rodzinę {dorośli też potrafią się bawić :) }

Data dodania: 2020-04-09 08:03:38
Data edycji: 2020-04-27 17:54:56