2020.03.25 Środa

"Mieszkańcy wód"

1. "Mieszkańcy wód" - zabawa dydaktyczna w klasyfikowaniu i nazywaniu zwierząt. Drodzy Rodzice przygotujcie dwa kolory kartek A4 - niebieską i np.: zieloną (lub dwie inne płaszczyzny, na których dzieci będą układały zwierzęta np.: dwie miski lub blaszki, reklamówki itp.). Dzieci wycinają sylwety zwierząt zamieszkujące środowiska lądowe i wodne. Poproście dzieci, aby na niebieskiej kartce umieściły te zwierzęta, które zamieszkują w wodzie lub blisko niej. Na drugiej kartce pozostałe zwierzęta. Spróbujcie wraz z dziećmi nazwać te zwierzęta, a w drugiej kolejności zabacie się w zgadywanki - rodzic opisuje dane zwierzę, jego wygląd, jak się porusza - dziecko wskazuje jakie to zwierzę.

2. "Dlaczego ryba pływa?" - pokazujemy dzieciom obrazek ryby i zadajemy pytanie: Jak myślisz dlaczego ryba pływa? Wspólnie z dziećmi ustalamy czynniki, które mają wpływ na przystosowanie ryby do życia w wodzie: kształt, płetwy, ogon, skrzela, łuski. Na koniec dzieci doklejają elementy ryby i kolorują według własnego pomysłu. (potrzebne będą dwa obrazki, jeden z odciętymi płetwami i ogonem)

3. "Morskie opowieści" - nauka piosenki, zabawa naśladowcza - interpretacja ruchowa do słów piosenki według pomysłu i spontaniczności dzieci.

Data dodania: 2020-03-25 10:31:35
Data edycji: 2020-03-25 14:26:04