2020.03.24 Wtorek

Witajcie pracowite pszczółki, czeka na Was kolejna porcja wiadomości i zadań do wykonania. Wiem, że dacie radę. Dzisiejszy temat:

"Woda słodka i słona"

Dzisiaj zaczniemy od przeprowadzenia doświadczenia. Proszę uszykujcie dwa kubeczki z małą ilością wody, sól, cukier i łyżeczkę. Rozpuście w jednym kubeczku łyżeczkę soli, a w drugim łużeczkę cukru, posmakujcie jednej i drugiej wody. Potraficie nazwać te smaki? jestem pewna, że tak. a teraz zastanówcie się gdzie występuje słona woda, a gdzie słodka.

"Gdzie jest woda?" - drodzy rodzice, proszę poszukajcie (grafika google) i pokażcie dzieciom następujące akweny: ocean, morze, jezioro, staw, rzeka, strumień górski. Wspólnie z dziećmi spróbujcie określić jaka woda występuje w poszczególnych akwenach, słodka, czy słona. Jako ciekawostkę może dzieciom powiedzieć, że na naszej planecie istnieją również słone jeziora.

Zadanie:

Dzisiaj praca plastyczna "W Oceanie" - Na pomalowaną niebieską farbą planszę z oceanem (lub niebieską kartkę) dzieci na kawałeczkach gąbki naklejają gotowe, pokolorowane elementy, przedstawiające morskie zwierzęta (starają się samodzielnie wycinać). Tworzą kompozycję 3D według własnego pomysłu. Powodzenia ;)

Grafomotoryka na dziś - rysuj fale po śladzie i pokoloruj rybki, dodatkowo policz ile jest rybek, dorysuj tyle aby razem było 6.

Data dodania: 2020-03-24 07:27:10
Data edycji: 2020-03-24 09:01:28