2020.03.23 Poniedziałek

Dokąd popłyniemy ?

Pokażmy dzieciom globus lub mapę świata - wskażmy kolor niebieski i razem odczytajmy nazwy widocznych akwenów wodnych: oceany, morza, rzeki. Dzieci wymyślają, co przypomina im kształt wskazanego akwenu.

"Ciepło - zimno" - poszukajcie razem z dziećmi ilustracji ciepłych (rafy koralowe) i zimnych wód (kry i lodowce, morza obszarów podbiegunowych), zwróćcie uwagę na to kto zamieszkuje te tereny, spróbujcie dokonać kalasyfikacji mieszkańców do odpowiednich akwenów wodnych.

"Chcę popłynąć..." - zaproponujcie dzieciom dokończenie zdania według pomysłów i marzeń dzieci.

Zadania do wykonania:
1. Pobierz ze strony lub sam wyszukaj żaglówkę do kolorowania, zaprojektuj i pokoloruj żagle. Dorysuj fale, słońce i inne elementy według własnego pomysłu.

2. Dokończ rysowanie muszelek po śladzie, dorysuj 3 muszelki według własnego pomysłu, policz ile razem masz muszelek. Na dole kartki narysuj tyle kropek ile jest wszystkich muszelek. Pokoloruj obrazek.

Drodzy Rodzice!

Bardzo dziękuję Wam za zrozumienie i pomoc w realizacji zadań. Proszę zbierajcie wszystkie prace, które po powrocie do przedszkola dzieci włożą do swoich teczek. Powodzenia :)

Data dodania: 2020-03-23 09:23:19
Data edycji: 2020-03-23 11:54:34