2020.02.05 Przedszkolakia pomagają

Akcje charytatywne prowadzone w przedszkolu miały na celu m.in. pokazanie najmłodszym, jaką siłę może stanowić niewielka pomoc wielu ludzi.

Dzieci uczyły się dzielić z innymi, tym co kochają najbardziej – zabawkami. Zbieranie ich zorganizowane było pod hasłem: „Każdy ma coś, co może dać innym.” Przedszkolacy chętnie przynosili zabawki, gry, książeczki dla dzieci, które nie są im już potrzebne. Te „skarby” zostały przekazane przez dzieci z grupy „Rybki” paniom z MOPS – u, by potem ucieszyć inne dzieci.

Kolejną dużą akcją, w której uczestniczyliśmy była „Góra grosza”. Dzieci wraz z rodzicami wrzucały do skarbonek w swoich salach drobne monety, które mają pomóc ich rówieśnikom, wychowującym się poza swoją rodziną. Podczas jej trwania zebraliśmy prawie 400 złotych. Pieniądze te trafią do potrzebujących za pośrednictwem „Rybek” i Poczty Polskiej

Data dodania: 2020-02-23 16:41:11
Data edycji: 2020-02-23 16:42:10