2019.11.05 Zapalmy znicz.

Pamiętajmy...

Zwyczaj odwiedzania grobów towarzyszy nam od dawna. W pierwszych dniach listopada licznie udajemy się na groby by zapalić symboliczny znicz, setki Polaków pokonuje nieraz dziesiątki i setki kilometrów, by dotrzeć na swoje rodzinne groby. Prawie wszyscy ubieramy choinkę, prawie wszyscy łamiemy się opłatkiem, prawie wszyscy święcimy jajeczko i prawie wszyscy jeździmy na groby. Taki zwyczaj. Taka tradycja. Tradycja, którą u nas Polaków wspiera jeszcze inna tradycja. Patriotyczna. Przez całe lata był to jeden z nielicznych sposobów kultywowania swojej tożsamości narodowej i historii. Również my, choć jeszcze mali chcemy nauczyć się pamiętać i rozumieć. Wybraliśmy się na cmentarz by zapalić symboliczne światełko "DZIECI - DZIECIOM"

Data dodania: 2019-11-05 22:37:18
Data edycji: 2019-11-05 22:59:36