08.04.2020 Temat dnia: Wielkanocny koszyczek.

08.04.2020  Temat dnia:  Wielkanocny koszyczek.

08.04.2020  Temat dnia:  Wielkanocny koszyczek.

1. Legenda o białym baranku – zapraszam do przeczytania legendy o białym baranku. Zastanówcie się, proszę podczas słuchania, o co pokłóciły się zwierzęta w koszyku. Postarajcie się zapamiętać co znalazło się w koszyku wielkanocnym.

Legenda o białym baranku

Urszula Pukała ( tekst w załączniku )

Odpowiedzcie na pytania:

-Kto gościł w wielkanocnym koszyku?

-O co pokłóciły się zwierzątka?

-Spróbujcie przypomnieć sobie, jaki kolor miały pisanki w koszyku?

Proszę spróbujcie sformułować porównania np. Zielony jak łąka, żółty jak …, czekoladowy jak… itp.

1. Piosenka o zajączku. ( załącznik)

Zapraszam do swobodnej interpretacji ruchem treści piosenki. Spróbujcie policzyć, ile razy w piosence pojawia się słowo ,,zając’’. Aby łatwiej zapamiętać możecie pomóc sobie, licząc na palcach.

1. Zabawa ,,Co włożymy do koszyczka?’’

Dzieci opowiadają o wybranym produkcie z koszyczka: Do koszyczka włożę produkt, który…

Można zaproponować dzieciom również, by wybrały z Alfabetu (załącznik) litery, którymi rozpoczynają się nazwy produktów z koszyczka. Zabawa w parach np. z mamą. Dziecko losuje literę, nie pokazując jej mamie. Formułuje zagadkę, określając produkt z koszyczka wielkanocnego, którego nazwa rozpoczyna się wylosowaną literą. A teraz zamiana w parze.

1. ,, Koszyczek wielkanocny’’

Proszę przygotujcie materiały potrzebne do wykonania koszyczka wielkanocnego np. tektura, papier kolorowy, klej, nożyczki itp. Możecie je wykonać też wspólnie z rodzicami. Życzę kreatywnych pomysłów i dobrej zabawy!

(Załącznik link)

1. ,,Złodziej jajek’’

To zabawa ruchowo – słuchowa, w którą możecie bawić się z całą rodzinką. Proponuję przygotować przedmioty, które wydają dźwięki. Dziecko pełni w zabawie rolę zajączka wielkanocnego, siedzi w środku kółeczka, ma zasłonięte oczy i pilnuje ,,gniazda z pisankami’’( rodzic układa wokół przedmioty wydające dźwięki). Uczestnicy zabawy ostrożnie przesuwają się do gniazda i próbują zabrać jedną ,, pisankę’’. Jeżeli ,,zajączek wielkanocny’’ usłyszy jakiś głos, wskazuje ręką w tym kierunku. Jeśli wybierze właściwy kierunek, wtedy należy odłożyć przedmiot na miejsce. Zabawę można powtarzać kilka razy. Miłej zabawy!

1. Praca z KP3.41b – odnajdywanie fragmentów ilustracji i zakreślanie ich pętlą, pisanie po śladzie wyrazów ,,pisanki’’, ,,baba’’.
Data dodania: 2020-04-07 20:59:41
Data edycji: 2020-04-07 21:10:47